JobCloud: współpraca w rozproszonym zespole

Zarządzanie rozproszonymi geograficznie zespołami stanowi prawdziwe wyzwanie, któremu JobCloud postanowił stawić czoła. Firma chciała nie tylko zmodernizować kanały komunikacji, lecz również zmniejszyć bariery komunikacyjne między oddziałami francusko i niemiecko-języcznymi.

 

Jak to się wszystko zaczęło?

JobCloud jest szwajcarską firmą oferującą usługi rekrutacji online, której biura są zlokalizowane w niemiecko- i francuskojęzycznej części Szwajcarii. Firma obecnie posiada ponad 30 000 klientów i nadal dynamicznie się rozwija.

Firma potrzebowała rozwiązania, które usprawni komunikację pomiędzy rozproszonymi biurami.

Firma wiedziała, że kluczem do skutecznego zarządzania rozproszonymi zespołami i realizowania projektów jest komunikacja. Intranet, wykorzystywany w firmie od 6 lat, nie spełniał jej oczekiwań.

Pracownicy niechętnie z niego korzystali, co jeszcze bardziej ograniczało komunikację między niemieckimi a francuskimi biurami oraz między działami.

Firma chciała nie tylko zmodernizować kanały komunikacji, lecz również zmniejszyć bariery komunikacyjne między oddziałami francusko- i niemieckojęzycznymi.

Rozwiązanie

JobCloud potrzebował narzędzia, które łączyłoby w sobie rozmaite funkcje, takie jak komunikacja, zarządzanie informacjami, zarządzanie wydarzeniami.

Wybrano emplo, ponieważ rozwiązanie to oferuje wszystkie wymagane funkcjonalności: jest innowacyjne i przyjazne dla użytkowników, czyli doskonale wpisuje się w kulturę organizacyjną firmy. Kluczowe znaczenie miała łatwość użytkowania.

JobCloud dynamicznie się rozwija; firmie zależało na znalezieniu narzędzia, które jej pracownicy będą w stanie szybko opanować. Firma docenia fakt, że pracownicy z różnych pokoleń uznają emplo za użyteczne, nie tak jak przypadku wcześniej wykorzystywanego intranetu.

Efekty

Odkąd w JobCloud zaczęto korzystać z emplo, pracownicy oddziałów położonych w niemiecko- i francuskojęzycznych częściach Szwajcarii zaczęli komunikować się ze sobą częściej i w sposób bardziej otwarty.

Teraz chętnie korzystają ze strumienia aktualności, regularnie komentują wpisy i „lubią” komentarze innych.

Wykorzystują strumień aktualności do prowadzenia wymiany informacji o premierach nowych produktów i nowych kampaniach marketingowych oraz do dzielenia się osobistymi sukcesami.

Wprowadzenie emplo pozwoliło również zmniejszyć liczbę wewnętrznych e-maili wysyłanych w firmie.

Co mówią o nas pracownicy JobCloud?

Masz pytania? Zadaj je nam!

Dziękujemy za wiadomość!

Wkrótce ktoś skontaktuje się z Tobą, by odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące emplo!