Grycan: skuteczne i intuicyjne przekazywanie wiedzy

Sieć lodziarnio-kawiarni Grycan to ponad 150 lokali rozproszonych na terenie kraju. Szybkie przekazanie informacji oraz wiedzy firmowej są kluczowe dla prawidłowego działania całej organizacji.

 

Jak to się wszystko zaczęło?

Grycan – Lody od pokoleń to sieć lodziarnio-kawiarni, która na rynku jest od 2004 roku. W trakcie prawie 20-letniej działalności firma otworzyła ponad 150 lokali na terenie całej Polski. Tego typu model biznesowy wymaga od organizacji sprawnych i skutecznych rozwiązań w zakresie zarządzania zespołami, komunikacji wewnętrznej czy przekazywania wiedzy.

Niezbędne szkolenia pracownicze muszą być realizowane szybko i efektywnie. Zdecydowana większość pracowników to osoby zatrudnione w punktach gastronomicznych, co stanowi dodatkowe wyzwanie. Kolejnym jest duża sezonowość branży, a także młody zespół, którego większość stanowią osoby z „pokolenia Z”.

Rozwiązanie

Stworzyliśmy dla lodziarnio-kawiarni przestrzeń intranetową, do której mogą mieć dostęp wszyscy pracownicy – niezależnie od wielkości i lokalizacji oddziału. Baza emplo tworzona przez moduły, takie jak: aktualności firmowe, grupy dyskusyjne czy wydarzenia zapewniła funkcje potrzebne do zoptymalizowania komunikacji wewnętrznej.

Dla marki bardzo istotne było rozwiązanie problemu przekazywania
know-how do wszystkich teamów, w różnych lokalizacjach. Baza wiedzy podzielona na obszary dedykowane poszczególnym działom umożliwiła zebranie i uszeregowanie całej biblioteki firmowej w jednym miejscu – dostępnej zarówno w wersji przeglądarkowej, jak i w aplikacji mobilnej.

Testy wiedzy i umiejętności wspierają weryfikację zdobytych kwalifikacji. Pracownicy nie są zobligowani do wypełnienia formularzy w konkretnym terminie ani miejscu, co znacznie ułatwia przeprowadzanie ich w rozproszonych zespołach. 

Efekty

Pracownicy lodziarnio-kawiarni Grycan zauważyli poprawę przepływu informacji w strukturach
góra-dół
. Stały dostęp do wiadomości firmowych jest zapewniony na każdym stopniu. Komunikacja stała się bardziej przejrzysta i lepiej ukierunkowana, dzięki wykorzystaniu grup dyskusyjnych. Angażowane są jedynie te osoby, do których kierowana jest wiadomość.

Wykorzystanie struktury firmowej pozwoliło na wyodrębnienie jedynie zainteresowanych informacjami grup pracowniczych w sposób szybki i prosty. Struktura platformy przypominająca portale społecznościowe jest intuicyjna dla zarówno młodszych, jak i starszych pracowników, dzięki czemu jeszcze chętniej zostaje wykorzystywana w codziennej pracy.

Co mówią o nas pracownicy Grycana?

Jak możemy pomóc Twojej firmie?

Dziękujemy za wiadomość!

Wkrótce ktoś skontaktuje się z Tobą, by odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące emplo!