Wykorzystaj pełen potencjał
pracowników

Moduł kompetencji

Chcesz, by w Twojej firmie pracowały osoby, które oferują naprawdę wysoki poziom wykonywanej pracy? Zadbaj o weryfikację ich kompetencji zawodowych.

Dopasuj do stanowiska

Kompetencje możesz przypisać bezpośrednio do każdego stanowiska. W ten sposób zweryfikujesz jeszcze lepiej czy dana osoba spełnia oczekiwania na zajmowanej przez siebie pozycji.

Nie zaczynasz od zera!

Dołączając ten moduł do swojej instancji, nie musisz obawiać się o start! Oferujemy Ci bazę 70 kompetencji wraz z opisami przygotowanych przez naszych ekspertów.

Krok w stronę ocen

Przygotowanie odpowiedniego zaplecza w postaci bazy kompetencji i uzupełnienie nimi stanowisk to dobry początek do samodzielnego przygotowywania oceny kompetencji. Z emplo zrobisz to jeszcze łatwiej!

Kompetencje - dlaczego są dla Twoje firmy?

Dobrze dopasowany zespół to niezbędny element do uzyskania wysokich wyników w biznesie. Rozdzielaj zadania według możliwości, które oferują Twoi pracownicy. Sprawdzaj poziom kompetencji u każdej osoby indywidualnie. Dedykowane wskaźniki oraz skale pozwolą Ci wprawnie i profesjonalnie ocenić sytuacje w każdym zespole.

Jak wygląda karta kompetencji w emplo?

Ten moduł przygotowany został, by ułatwić tworzenie ocen okresowych oraz kompetencji dla pracowników. Wszystkie kompetencje posiadają własny dashboard z informacjami. Co wchodzi w skład karty?

Definicja

Opisuje dokładnie, co kryje się za nazwą kompetencji.

Grupa kompetencji

Sposób na szybkie pogrupowanie kompetencji względem typu stanowiska np. menadżerskie.

Wskaźniki

Opisuje, jakie aspekty musi spełniać pracownik.

Skala

Wyznacza sposób oceny kompetencji według zaplanowanego przez administratora schematu. 

W jakich sferach kompetencje pracownicze znajdują zastosowanie?

Moduł jest narzędziem skierowanym dla działów HR. Ułatwia zarządzanie rozwojem pracowników na różnym etapie kariery. Sprawdź, dlaczego warto rozbudować instancję o moduł kompetencji.

Planowanie

Analizuj potrzeby organizacji za pomocą przypisanych kompetencji do stanowisk. Dobieraj odpowiednie narzędzia rekrutacyjne, które pozwolą wyłonić najlepszego kandydata.

Zarządzanie wynikami

Oceniaj kompetencje i efekty pracy – by stworzyć w prosty sposób model oceny kompetencji, warto skorzystać z dedykowanego modułu. Sprawdź...

Płace

Dopasuj przedziały płacowe oraz przydzielaj premie na podstawie kompetencji osób zatrudnionych.

Ścieżka kariery

Wyznaczaj cele do awansów w postaci realizacji i osiągania określonych kompetencji.

Biblioteka kompetencji

Cały zbiór w jednym miejscu

Jako administrator emplo masz dostęp do biblioteki kompetencji. Znajdziesz w niej wszystkie przygotowane przez emplo pozycje oraz możliwość dodawania własnych, które są niezbędne dla prawidłowego działania Twojej firmy. Dla wygodniejszego wyszukiwania podziel je na grupy np. osobowościowe, menadżerskie czy sprzedażowe.

Skala oceniania kompetencji

Oceniaj możliwości

Każda kompetencja musi mieć nie tylko wskaźnik, ale i skalę, która będzie definiować czy pracownik spełnia wymogi oraz na jakim poziomie.

Administrator emplo zyskuje możliwość tworzenia własnej skali – może być ona stworzona indywidualnie dla każdej kompetencji. Do wyboru podczas tworzenia masz 5 rodzajów oraz nieograniczoną liczbę konfiguracji.

Stanowiska

Wybierz najlepszych z najlepszych

Co charakteryzuje konkretne stanowisko? Kompetencje, które realizuje każda z osób zajmująca je. By jeszcze łatwiej i precyzyjniej zarządzać zespołami, stworzyliśmy w emplo możliwość dodawania kompetencji do zajmowanej funkcji oraz określenie oczekiwanego poziomu według wcześniej przygotowanej skali.

Przypisywanie kompetencji

Bez niedomówień

Chcesz, aby pracownik wiedział dokładnie, czego oczekuje od niego firma? Oczywiście, że tak! Podstawą komunikacji w firmie jest zrozumienie dla celów, a jednym z nich jest stworzenie odpowiedniego grona osób dążących do kolejnych osiągnięć.

Korzystając z tego modułu, wszyscy pracownicy zyskują możliwość podglądu oczekiwanych kompetencji oraz ich poziomu dedykowanych dla zajmowanego stanowiska. 

Zbuduj bazę kompetencji w emplo!

Co możemy jeszcze zrobić dla Twojej firmy?

Zwiększaj możliwości firmy, przenosząc procesy i kluczowe aspekty do środowiska wirtualnego. W działaniach pomoże Ci wielofunkcyjna platforma emplo, którą możesz modyfikować zgodnie z potrzebami działalności. Wybierz dowolne moduły z obszaru komunikacji wewnętrznej, digitalizacji procesów oraz zarządzania rozwojem pracowników.

Sprawdź, jakie jeszcze moduły wybrali nasi klienci…

Ocena kompetencji

Stwórz harmonijne narzędzie razem z modułem kompetencji. Przeprowadzaj oceny bez udziału firm zewnętrznych, dopasowane pod potrzeby swojej firmy.  

» Oceny: 360°, 270°, 180° i 90°.
» W pełni modyfikowalne raporty z ocen.
» Biblioteka pytań otwartych do wykorzystania przy wielu ocenach.  

Dowiedz się więcej 🡢

Umiejętności

Wyszukuj pracowników do konkretnych zadań za pomocą posiadanych umiejętności.

» Grupy umiejętności.
» Umiejętności firmowe oraz kwalifikacyjne.
» Możliwość potwierdzenia umiejętności na karcie pracownika.

Dowiedz się więcej 🡢

Ocena celów

Przygotuj podsumowanie celów dla pracowników, wykorzystując zautomatyzowane narzędzie.

» Oceny: 360°, 270°, 180° i 90°.
» Konfigurowalne schematy do wielokrotnego wykorzystania.
» Parametry podsumowywania celów.

Dowiedz się więcej 🡢

Chcesz poznać szczegóły? Zapytaj!

Dziękujemy za wiadomość!

Wkrótce ktoś skontaktuje się z Tobą, by odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące emplo!