Feedback, którego potrzebuje biznes

Moduł
oceny okresowej

Ocena okresowa jest jednym z  najlepszym sposobów na zbieranie informacji o rozwoju pracownika. Z modułem stworzysz dowolny schemat i przeprowadzisz cały proces sprawniej.

Ocena wieloźródłowa czy tradycyjna?

Z emplo możesz przeprowadzić pełną ocenę 360°, 270° ale także ograniczyć ją jedynie do przełożonego. Zaplanuj zakres kwestionariusza i automatyzuj proces dodawania, dzięki strukturze.

Skale mieszane

W kwestionariuszu oceny możesz wykorzystać mieszane skale przygotowane na jego potrzeby. Tym samym możesz zastosować wiele typów pytań zamkniętych i otwartych.

Zdecyduj, kto i co zobaczy

Ocena kwestionariuszowa w emplo jest oceną jawną, jednak administratorzy mogą w pełni modyfikować kto (pracownik, przełożony, HR) i co zobaczą oraz na jakim etapie oceny.

Nowoczesny feedback

Kontrola? Nie!
Sposób na rozwój biznesu!

W emplo stworzyliśmy moduły ocen we współpracy z ekspertami ds. badań HR-owych, a także naszych klientów, którzy to na co dzień wykorzystują ich potencjał. Raz przygotowane arkusze stanowią wsparcie na długo oraz pozwalają wyeliminować uczestnictwo firm zewnętrznych, dzięki pełnej automatyzacji procesu.

Z modułem możesz przygotować takie kwestionariusze jak:

  • feedback Start – Stop – Continue
  • arkusze do spotkań 1:1
%

o tyle szybszy staje się proces przygotowania oceny okresowej przy wykorzystaniu platformy według naszych klientów.

Zautomatyzowany proces przeprowadzania ocen

Ocena okresowa
czyli kwestionariuszowa

Ocena okresowa na platformie emplo nazywana jest także kwestionariuszową. Zbudowana jest wg. przygotowanego przez Ciebie schematu, na który składają się min. kwestionariusze ocen i skale, a także informacje o etapach czy ocena finalna. Po naszą ocenę sięga coraz większa ilość firm.

Dlaczego? Sprawdź:

Struktura firmowa

Oceniaj, wykorzystując strukturę

Struktura pracownicza jest nieprzypadkowo jedną z najważniejszych funkcji na emplo. Dobrze zbudowana umożliwia pełną automatyzację procesu tworzenia ocen okresowych. Stwórz własny schemat oceny 90, 180, 270 i 360 stopni.

Dodatkowo: do każdego schematu możesz dodać własne propozycje pracowników. W emplo wiemy, że współpraca odbywa się na różnych szczeblach i często niezależnie od struktury. Pełna dowolność dodawania osób zapewnia, że ocena będziesz jeszcze lepiej miarodajna i rzetelna.

Zdecyduj, kto będzie decydował o osobach dodawanych do oceny: HR, przełożony czy pracownik, którego wybór może być weryfikowany przez zwierzchnika.

Ocena 90°

Ocena pracownika przygotowana przez przełożonego.

Ocena 180°

2 źródła informacji: pracownik oraz przełożony.

Ocena 270°

Badanie odbywa się z udziałem: przełożonego, współpracowników oraz pracownika. 

Ocena 360°

Pełna ocena, która obejmuje pracowników, współpracowników, podwładnych oraz zwierzchników. 

Kwestionariusz ocen

Ty decydujesz, co znajdzie się w ocenie!

Kwestionariusze ocen, które stanowią szkielet całej oceny zapewniają Ci maksymalną dowolność. Wyjątkowy kreator pozwala na przebadanie wielu aspektów pracy za pomocą jednej oceny. Do wykorzystania masz aż 9 typów pytań, w tym pytania jedno- i wielokrotnego wyboru, pytania dropdown, skale systemowe czy rankingi.

Skala oceny okresowej

Decyduj o sposobie oceniania

Aby móc oceniać, potrzebujesz adekwatnej skali porównawczej. Tworząc nowy kwestionariusz w emplo, wybierasz własny zakres według uznania. Platforma daje Ci pełną dowolność, ponieważ to Ty budujesz skalę.

Wybierz jeden z czterech wariantów:

  • Skala procentowa
  • Skala numeryczna
  • Skala opisowo-procentowa
  • Skala opisowo-numeryczna

Schemat ocen kwestionariuszowych

Pełna kontrola nad widocznością

Ocena okresowa jest oceną jawną, jednak możesz mieć nad tym kontrolę. Jako jedną z największych zalet nasi klienci wskazują możliwość modyfikowania wglądu na poszczególnych etapach. Twórca oceny, może w pełni decydować do jakich informacji osoby będą miały dostęp: zarówno oceniany, jak i jego przełożeni czy współpracownicy.

Możesz stworzyć szablon zablokowany tak, aby uzyskać najbardziej wiarygodny wynik lub stworzyć w pełni przeźroczysty model, w którym każdy może poznać odpowiedzi innych. 

Automatyczny raport z oceny pracownika

Raport z oceny okresowej tworzy się automatycznie. Nie musisz nic więcej robić, poza pobraniem go w razie potrzeby. Uzupełnia się on samoczynnie podczas wypełniania arkusza. W razie potrzeby pobierzesz go w formie pliku .PDF.

Zadania dla pracowników

Zarówno pracownik, jak i jego przełożony zaangażowany w ocenę dostanie powiadomienie w formie zadania na swoim profilu. Wszyscy w
odpowiednim momencie uzyskają dopasowane zadania.

Automatyczny raport dot. całej oceny

Chcesz zweryfikować wyniki dla całej oceny przeprowadzonej wśród grupy pracowników? Skorzystaj z automatycznych raportów zawierających informacje o przebiegu oraz wynikach. Jeszcze łatwiej zweryfikujesz, którzy pracownicy wzięli już udział w ocenie, a którym należy o niej przypomnieć.

Sekcja menadżerska

Stwórz element arkusza niedostępny dla ocenianego pracownika na żadnym etapie. Przekazuj informacje pomiędzy menadżerami i liderami zespołu w sposób poufny.

Ocena finalna

Podsumuj całą ocenę w sposób jednoznaczny. To funkcja, która umożliwia przełożonemu na wystawienie ostatecznego stanowiska na podstawie danych zebranych w kwestionariuszu oraz przygotowanej skali.

Ocena finalna może być wspierana systemowo poprzez sugerowanie noty na podstawie uśrednionych wyników.

Propozycja oceny finalnej

Każdy pracownik ma własną opinię, którą możesz wykorzystać do stworzenia oceny finalnej. Skorzystaj z funkcji propozycji, by osoby zaangażowane w wystawianie oceny mogły także zasugerować własną propozycję. 

Ocena mieszana

Więcej niż ocena okresowa...

Chcesz przeprowadzić pełną, wielopoziomową ocenę pracownika? Skorzystaj z funkcji oceny mieszanej. Dostępna jest dla wszystkich administratorów emplo, którzy na swojej platformie mają uruchomione min. dwa moduły ocen.

Zbierz w jednym arkuszu ocenę okresową i kompetencji lub celów. Możesz dowolnie je łączyć, by stworzyć najlepsze narzędzie do weryfikacji osiągnięć pracownika oraz dalszego planowania jego rozwoju.

Jak możemy poprawić Twój komfort pracy?

Zwiększaj możliwości firmy, przenosząc procesy i kluczowe aspekty do środowiska wirtualnego. W działaniach pomoże Ci wielofunkcyjna platforma emplo, którą możesz modyfikować zgodnie z potrzebami działalności. Wybierz dowolne moduły z obszaru komunikacji wewnętrznej, digitalizacji procesów oraz zarządzania rozwojem pracowników.

Sprawdź, jakie jeszcze moduły wybrali nasi klienci…

Wynagrodzenia

Pełen i przejrzysty obraz wynagrodzeń w Twojej firmie dla wszystkich pracowników wg. ustalonych dostępów.  

» Podgląd wynagrodzeń w zespołach dla przełożonych.
» Historia zmian w wynagrodzeniach dla pracowników.
» Automatyczne raporty z wynagrodzeń całej organizacji dla zespołów kadr i HR. 

Dowiedz się więcej 🡢

Struktura firmy

Stwórz strukturę organizacji w prosty sposób. Wyznaczaj zależności oraz hierarchię.

» Uzupełnienie ścieżki rozwoju pracownika po ocenach.
» Możliwość wyboru konkretnej umiejętności lub kompetencji do rozwoju.
» Biblioteka działań rozwojowych z możliwością wyznaczania budżetów.

Dowiedz się więcej 🡢

Indywidualny Plan Rozwoju Pracownika

Przygotuj podsumowanie celów dla pracowników, wykorzystując zautomatyzowane narzędzie.

» Oceny: 360°, 270°, 180° i 90°.
» Konfigurowalne schematy do wielokrotnego wykorzystania.
» Parametry podsumowywania celów.

Dowiedz się więcej 🡢

Masz pytania? Napisz do nas!

Dziękujemy za wiadomość!

Wkrótce ktoś skontaktuje się z Tobą, by odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące emplo!