Zaprowadź ład w kalendarzu

Moduł nieobecności

Kalendarze pracownicze, ustalanie wymiaru czasu pracy czy własne rodzaje nieobecności – wszystko czego potrzebujesz, by zorganizować obecności w Twoim biznesie.

Kalendarze pracownicze

Terminarz dla pracowników umożliwia systemowe ustawienie czasu pracy czy cyklicznych dni wolnych. Przypisz pracowników raz, a system automatycznie będzie pobierał dane dla wszystkich osób, nawet gdy wprowadzisz zmiany.

Wymiary nieobecności

Ustalaj wymiary nieobecności oraz okres ich rozliczania. Wybierz czy niewykorzystany zasób będzie przenoszony na kolejny cykl oraz w jakiej wielkości. Przyznawaj i odbieraj dni wolne w razie potrzeby.

Raporty nieobecności

Kontroluj nieobecności w zespole lub całej firmie. Pobieraj raporty z planowanych i odbytych urlopów, zwolnień czy innych firmowych nieobecności.

Nieobecności?
Sprawdź, ile jest rodzajów!

Co myślisz, gdy czytasz: nieobecności firmowe. Zapewne pierwsza Twoja myśl to urlop wypoczynkowy, a jednak w Twojej firmie jest ich znacznie więcej! Sprawdź, poniższe przykłady – różnią się one zarówno wymiarem, jak i cyklem rozliczeniowym.

Każdy z rodzajów możesz zaprojektować i zautomatyzować przy pomocy modułu na emplo.

Urlopy

Firmowe

Kodeksowe

Własne typy nieobecności

Jaki rodzaj nieobecności chcesz zgłosić?

Urlop to nie jedyny rodzaj nieobecności, który pojawia się w pracy. Z modyfikowalnymi rodzajami możesz samodzielnie ustalić wszystkie szczegóły. Dla zautomatyzowania procesu możesz dodać wymiar, a także grupę, do której będzie należała konkretna pozycja.

Kalendarze pracownicze

Zarządzaj tygodniem pracy mądrze

W jednej firmie mogą pracować osoby o różnym wymiarze pracy. Wszystkie te odstępstwa teraz usystematyzujesz i zorganizujesz na swojej platformie.

Funkcja kalendarzy pracowniczych pozwala na określenie dziennego wymiaru pracy oraz dni wolnych w tygodniu (np. soboty i niedziele). Wybierz także cykliczne dni wolne powtarzające się jak Nowy Rok lub pojedyczne, które obejmować będą święta ruchome.

Kalendarz łączy się z profilem osób przypisanych do niego. Dzięki tej funkcjonalności od razu wiesz czy osoba, której poszukujesz jest w pracy.

Grupy i wymiary nieobecności

Automatycznie?
Wygodniej i szybciej!

Jest wiele rodzajów nieobecności, a każdą z nich możesz wprowadzić do emplo, tak aby wszyscy lub wybrani użytkownicy mogli z nich korzystać. Może to prowadzić jednak do bałaganu na platformie – aby go uniknąć przygotowaliśmy grupy nieobecności.

Każda nieobecność w firmie ma także swój ustalony wymiar: raz jest to urlop wypoczynkowy, który ma 20 lub 26 dni, raz możliwość skorzystania z home office 2x w miesiącu. Nie musisz pamiętać, żeby je odświeżać czy dodawać. Wystarczy wyznaczyć długość oraz częstotliwość danemu rodzajowi i już! Platforma automatycznie będzie dbało o nadawanie odpowiedniej ilości i rodzajów nieobecności pracownikom.

Intuicyjne zgłaszanie nieobecności

Zawsze i w dowolnym miejscu

Zgłaszanie nieobecności nie mogło być bardziej intuicyjne. Niezależnie od tego, na jakiej zakładce emplo jesteś, w dolnej części menu znajdziesz dedykowany przycisk. To ułatwienie pozwoli szybko i bez trudu składać wnioski nawet osobą, które nie czują się biegle w obsłudze systemów komputerowych.

Chcemy zapewnić użytkownikom maksymalną swobodę zgłaszania wniosków, dlatego nieobecności możesz także zgłosić za pomocą aplikacji mobilnej. To perfekcyjne rozwiązanie zarówno w firmach, gdzie pracownicy nie mają dostępu do komputerów służbowych (fabryki, punkty usługowe i sprzedaży), jak i w nagłych przypadkach np. urlopu na żądanie.

Wnioski firmowe

Załatw formalności prościej

Moduł oferuje Ci przesyłanie systemowego wniosku do przełożonych oraz kadr w celu zatwierdzania i rozliczenia nieobecności.

Jeśli zależy Ci na stworzeniu podania, takiego jak w przypadku papierowych wersji – skorzystaj z formularzy firmowych. Łącząc te dwa moduły zyskujesz możliwość tworzenia arkuszy dedykowanych nieobecnościom.

Czy jest dziś w pracy?

Zastanawiasz się, czy osoba, z którą próbujesz skontaktować się w pilnej sprawie dzisiaj pracuje? Korzystając z modułu nieobecności nie musisz. Wystarczy odnaleźć profil pracownika, a zobaczysz nad jego zdjęciem odpowiedni status.

W nagłych sytuacjach

Twój pracownik nie ma z przyczyn losowych dostępu do emplo, a musi zgłosić nieobecność? To nie problem! Osoby z dedykowanymi uprawnieniami (np. HR) mogą zrobić to za niego. W ten sposób uzupełnisz informacje w emplo np. przy zwolnieniu lekarskim.

Zaplanuj wygodniej!

Wiele organizacji chce znać wcześniej plany urlopowe osób zatrudnionych. Zabezpiecz płynne działanie firmy w okresie newralgicznym, jak okres świąt czy wakacje. Funkcja rocznego planu urlopowego umożliwia dodanie zamiarów urlopowych, bez potrzeby składania wniosków.

Połącz siły i zintegruj platformę

W organizacji wykorzystywany jest system do rozliczenia nieobecności lub wniosków? Możemy go zintegrować z emplo! Pracownicy mogą korzystać z wygodnego i intuicyjnego panelu na platformie, a kadry rozliczać nieobecności przy wykorzystaniu innych systemów np. TETA. 

Zoptymalizuj proces w swojej firmie

Interesuje Cię digitalizacja procesów w firmie? Nieobecności to nie jedyny obszar, który możesz przenieść do wirtualnego środowiska. Rozwijaj swoje emplo, dodając do niego  kolejne moduły.

Sprawdź, co wybrali inni nasi klienci…

Ocena celów

Przygotuj podsumowanie celów dla pracowników, wykorzystując zautomatyzowane narzędzie.

» Oceny: 360, 270, 180 i 90.
» Konfigurowalne schematy do wielokrotnego wykorzystania.
» Parametry podsumowywania celów.

Dowiedz się więcej 🡢

Wnioski firmowe

Stwórz dowolny szablon wniosku, który możesz wykorzystać w pracy. Dodawaj komentarze oraz etapy akceptacji. Zapomnij o papierowych wersjach! 

» 17 gotowych szablonów wniosków firmowych.
» Prosty i wielofunkcyjny kreator tworzenia wniosków.
» Procesowanie wniosków w tym multiakceptacja. 

Dowiedz się więcej 🡢

Streaming wideo

Dodawaj pliki wideo w popularnych formatach bezpośrednio na platformę. Wzbogacaj artykuły, bazy wiedzy, wiadomości oraz grupy.

» Bez dodatkowych serwerów.
» Bezpieczeństwo plików i brak ryzyka dostępu dla osób niepowołanych.
» Własny odtwarzacz. 

Dowiedz się więcej 🡢

Chcesz poznać szczegóły? Zapytaj!

Dziękujemy za wiadomość!

Wkrótce ktoś skontaktuje się z Tobą, by odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące emplo!