Rozwijaj talenty w firmie!

Moduł umiejętności

Wykorzystaj potencjał pracowników w firmie. Pokaż na emplo, co potrafisz Ty i Twój zespół, dzięki modułowi umiejętności. Jeszcze lepiej zarządzaj kwalifikacjami i czerp z nich więcej korzyści!

Raport umiejętności

Szukasz osoby, która zna język francuski? A może potrzebujesz specjalisty ds. programowania w Python? Wygeneruj raport dotyczący wszystkich pracowników i znajdź interesujące Cię informacje.

Potwierdzone kwalifikacje

Dodawaj umiejętności do profilu. Użytkownicy emplo, jeśli zgadzają się z nimi, mogą je potwierdzić.

Indywidualne skale

Umiejętności możesz oceniać zgodnie ze skalą, którą samodzielnie dopasujesz. Twórz dowolne warianty, zgodnie z potrzebami biznesu.

Kreator umiejętności

Firmowe i potwierdzone

Administrator emplo ma dostęp do kreatora nowych propozycji, które pracownicy wykorzystają na swoich profilach. Określa on nie tylko nazwę, ale i grupę umiejętności, opis oraz skalę – to dzięki niej wiesz, jak oceniać sprawność.

Każda z umiejętności może zostać oznaczona dodatkowymi znacznikami:

Jest umiejętnością firmową

Wybierz tę funkcję, jeśli wybrana sprawność jest istotna dla działania Twojej organizacji np. konsultacje projektowe czy budżetowanie. Osoby, które mają potwierdzone tego typu umiejętności są szczególnie ważne dla prawidłowego działania biznesu. Może to czas, by je docenić?

Może być kwalifikacją

Zaznacz tę opcję, gdy zależy Ci na potwierdzeniu umiejętności odpowiednim certyfikatem lub dokumentem. Jest to szczególnie ważne przy kwalifikacjach, które wymagają pozwoleń lub uprawnień np. tłumaczenia przysięgłe czy prowadzenie wózków widłowych.

Karta pracownika

Stwórz swoją bazę umiejętności

Każdy pracownik może zarządzać swoimi kwalifikacjami. Wystarczy, że doda wszystkie pozycje, która uważa, że spełnia. Umiejętności wyświetlą się na jego profilu.

Chcesz być wiarygodny? Poproś osoby, z którymi pracujesz, aby potwierdziły umiejętności. Liczbę potwierdzeń zobaczysz na profilu obok nazwy danej kwalifikacji.

Raporty umiejętności

Cały wykaz – jedno kliknięcie

Zarządzanie umiejętnościami przez zespoły HR nie było prostsze. Nie musisz pamiętać każdego CV zatrudnionego pracownika. Skorzystaj z raportu umiejętności.

Jednym kliknięciem wygenerujesz zestawienie dla całej firmy.
Praktyczny format .XML umożliwia Ci błyskawiczne odnalezienie konkretnej kwalifikacji wraz z informacjami o pracownikach, którzy je posiadają.

Grupy umiejętności

Powiązane tworzą całość!

Pogrupuj umiejętności według podziału na np. miękkie/twarde, ogólne: jak interpersonalne czy dopasowane do stanowisk zajmowanych w organizacji. W ten sposób jeszcze łatwiej zorganizujesz serię sprawności, by ułatwić wybór pracownikom.

Skala oceny

Punktacja zależy od Ciebie

Aby móc oceniać, potrzebujesz adekwatnej skali porównawczej. Tworząc nowe umiejętności w emplo, wybierasz swój sposób wartościowania. 

Platforma daje Ci pełną dowolność, ponieważ to Ty budujesz skalę. W ten sposób możesz umieszczać zróżnicowane umiejętności w bazie i zawsze będą one precyzyjnie ocenione – zarówno miękkie, jak i twarde.

emplo oferuje Ci 12 gotowych skal przygotowanych przez firmę zewnętrzną zajmującą się oceną pracowników. Możesz ją wykorzystać także do oceny okresowej i kompetencji.

Rola umiejętności w zespole

Moduł umiejętności jest narzędziem, które pozwoli Ci zadbać o rozwój pracownika. Umożliwia przekazanie zatrudnionym tego, co oferują dla firmy, a także pozwala zespołom odpowiedzialnym za zasoby ludzkie jeszcze lepiej zarządzać największą wartością każdej organizacji – pracownikami.

Odkrywaj talenty

Zespół, w którym to pracownik określa umiejętności oraz ich poziom to sposób na okazanie nie tylko zaufania, ale i sposób na pokazanie się z nowej strony. Kto wie, może w zespole sprzedażowym kryje się nowy talent IT?

Buduj wartość pracownika

Świadomy swojej wartości pracownik jest mocnej zaangażowany w rozwój firmy. Pokaż, że doceniasz jego wiedzę i umiejętności, potwierdzając je. Doceniaj i twórz nowe możliwości.

Rozwijaj firmę, nie szukaj daleko

Zobacz, czego jeszcze nie wiesz o swoich pracownikach. Tworząc nowe stanowisko, nie zawsze musisz zatrudniać nową osobę. Sprawdź, kto z zatrudnionych już osób posiada potrzebne umiejętności i wdróż ją w nowe zadania. Oszczędzaj czas oraz pieniądze potrzebne do rekrutacji.

Kompetentnie wypełnione obowiązki

Kompetencje to zbiór czynników, które sprawiają, że osoba zatrudniona może spełnić nasze oczekiwania względem powierzonej pracy. Tworzą je: umiejętności, postawa i wiedza. Z emplo możesz zadbać o różne aspekty rozwoju pracownika.

Sprawdź moduł bazy wiedzy i testów wiedzy, które pozwolą zadbać o naukę know-how firmy, a także samych kompetencji.

Ocena okresowa pracownika

Przygotowanie do ewaluacji

Dobrze przeprowadzona ocena okresowa to nie tylko sprawdzenie pracowników i ich osiągnięć. To narzędzie do zarządzania przemyślaną ścieżką rozwoju pracownika. Umiejętności wykazane na profilu możesz wykorzystać jako inspirację do kwestionariusza oceny.

Użyj utworzonych skal i podsumuj pracę pracownika.

O opinię w ocenie możesz zapytać także osoby, które potwierdziły umiejętności.

Poznaj pozostałe moduły

Stwórz jedno miejsce, które łączyć będzie komunikację, zarządzania efektywnością i procesy. Wybierz odpowiednie moduły i dopasuj emplo do potrzeb firmy oraz jej pracowników. Możesz dodawać je do swojej platformy w dowolnym momencie.

Zobacz, co jeszcze możemy zrobić dla Ciebie…

Ocena kompetencji

Stwórz harmonijne narzędzie razem z modułem kompetencji. Przeprowadzaj oceny bez udziału firm zewnętrznych, dopasowane do organizacji. 

» Oceny: 360, 270, 180 i 90.
» W pełni modyfikowalne raporty z ocen.
» Biblioteka pytań otwartych do wykorzystania przy wielu ocenach.  

Dowiedz się więcej 🡢

Testy wiedzy

Opracuj własne testy, które umożliwiają sprawdzenie wiedzy pracowników z różnego zakresu. Dodawaj je do procesów onboardingu i nie tylko. 

» Prosty i elastyczny kreator tworzenia testów.
» Wsparcie procesów onboardingu oraz szkoleń w firmach.
» Biblioteki pytań dla wygodniejszego i szybszego tworzenia testów.  

Dowiedz się więcej 🡢

Ocena okresowa

Przygotuj zoptymalizowaną ocenę efektywności pracy. Zadbaj o rozwój pracownika oraz zaplanuj jego przyszłość, korzystając z praktycznych materiałów w formie ocen.

» Oceny: 360+, 360, 270, 180 i 90.
» Automatyczne raporty dot. pracownika oraz przebiegu oceny.
» Kreator kwestionariuszy z 9 typami pytań. 

Dowiedz się więcej 🡢

Masz pytania? Zadaj je nam!

Dziękujemy za wiadomość!

Wkrótce ktoś skontaktuje się z Tobą, by odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące emplo!