NOWOŚĆ! Zadbaj o bezpieczeństwo
sygnalistów w organizacji

Moduł sygnalistów

Przygotuj się na nadchodzące zmiany. Wprowadź bezpieczny kanał komunikacji dla swoich pracowników w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy.

Pełna anonimowość

W myśl nowych przepisów pracodawca ma obowiązek chronić sygnalistę. Pełna anonimowość zgłoszeń zapewnia to każdemu pracownikowi!

Zgodny z unijną dyrektywą

Moduł został zaprojektowany z myślą o najnowszych wymaganiach UE zawartych w dyrektywie (2019/1937) dotyczącej whistleblowingu. 

Weryfikacja statusu

Użytkownicy mogą zweryfikować status zgłoszenia, dzięki indywidualnym kodom. Zapewnij pracowników o chęci pomocy i rozwiązania problemu. 

Kim jest sygnalista?

Sygnalista – inaczej zwany whistleblowerem to osoba zgłaszająca nieprawidłowości w organizacji. Moduł w emplo zapewnia bezpieczną i anonimową drogę komunikacji wewnętrznej z osobą odpowiedzialną za przyjmowanie oraz rozpatrywanie takich zgłoszeń w organizacji.

Zgodność z unijną dyrektywą

Nie daj się zaskoczyć przepisom!

Do 17 grudnia 2021 roku wszystkie organizacje publiczne i państwowe zatrudniające powyżej 250 osób mają obowiązek wprowadzić bezpieczne kanały zgłoszeń dla sygnalistów zgodnie z dyrektywą unijną (UE) 2019/1937.

Średniej wielkości przedsiębiorstwa zatrudniające 50-249 osób mają czas na implementacje do grudnia 2023 roku.

Moduł sygnalistów to kanał zgłoszeń wewnętrznych oferujący wymagany poziom bezpieczeństwa.

Nie pozwól, aby przepisy zaskoczyły Ciebie i Twoje przedsiębiorstwo! Wprowadź zmiany już dziś!

 

Anonimizacja zgłoszeń

Zawsze anonimowo i bezpiecznie

W trosce o bezpieczeństwo sygnalistów wszystkie zgłoszenia przekazywane są w pełni anonimowo. Każdy pracownik może przejść do dedykowanego systemu za pośrednictwem swojego konta emplo. 

System automatycznie zabezpiecza użytkowników, tak aby nie było możliwości połączenia zgłoszenia z użytkownikiem.  

Uniwersalne formularze

W każdej sprawie

Użytkownik ma do dyspozycji gotowy formularz. Prosty i czytelny pozwoli w szybki sposób przygotować zawiadomienie każdemu pracownikowi. Do dyspozycji pozostaje 6 różnych tematów zgłoszenia: 

Możliwość dodawania załączników pozwala na uzupełnienie formularza o dowolny plik uwiarygadniających zgłoszenie lub pokazujące nieprawidłowość np. w systemach czy bazach danych.

Status zgłoszenia

Informacje na bieżąco

Przekazując zgłoszenie o nieprawidłowości, chcemy wiedzieć, na jakim etapie realizacji jest. Dedykowana strona pozwala użytkownikom na szybką weryfikację. Skoro zgłoszenie jest anonimowe, to jak sprawdzić jego status? Korzystając z indywidualnego kodu! Proste i anonimowe rozwiązanie dla Twojego biznesu!

Indywidualny kod zgłoszenia

Dane? Zakodowane!

Każde zgłoszenie oznaczone jest dedykowanym kodem. Zastępuje on wszystkie dane użytkownika, który zgłasza nieprawidłowość. Stanowi także klucz, który pozwala pracownikowi zweryfikować etap, na jakim jest zgłoszenie.

Dedykowane dostępy

Nie trać czasu na szkolenia!

Obsługa zgłoszeń sygnalistów jest wyjątkowo prosta dla użytkowników emplo. Osoby odpowiedzialne zyskują dostęp do dedykowanego panelu administracyjnego. Za jego pośrednictwem mogą aktualizować status zgłoszenia i dodawać autorskie komentarze.

Nie musisz tworzyć oddzielnych kont czy modyfikować profili, aby udostępnić funkcjonalność odpowiedniemu użytkownikowi – wystarczy jedno kliknięcie!

Zoptymalizuj procesy w firmie

Interesuje Cię digitalizacja firmy? Rozwijaj platformę, dodając do niej kolejne moduły. Sięgnij także do obszarów komunikacji wewnętrznej oraz zarządzania efektywnością, by w krótkim czasie zautomatyzować i przenieść do świata wirtualnego procesy firmowe.

Sprawdź, jakie jeszcze funkcje może mieć Twoje emplo…

Dokumenty prywatne

Zaprojektowany z myślą o doręczaniu dokumentów, bez potrzeby bezpośredniego kontaktu np. skierowań na badania lekarskie czy druków PIT.

» Masowy import plików.
» Potwierdzenie otrzymania i pobrania plików.
» Zgodność z zasadami RODO.

Dowiedz się więcej 🡢

Kudos

Przekaż publicznie gratulacje, wyrazy uznania lub podziękowania! Wprowadź kulturę kudosów w swojej organizacji! Ten mały wielki gest znaczy wiele!

» Biblioteka 10 gotowych odznak.
» Kreator dodawania własnych kudosów.
» Informacja na profilu o otrzymanych kudosach.

Dowiedz się więcej 🡢

Zgody i potwierdzenia

Nigdy więcej zaginionych formularzy! Zbieraj wszystkie potwierdzenia i zgody w jednym miejscu na emplo. Szybko, łatwo i ekologicznie!

» Stały dostęp do archiwum wszystkich udzielonych zgód.
» Potwierdzenie wyrażenia zgody.
» Wersjonowanie zgód

Dowiedz się więcej 🡢

Zainteresował Cię moduł?
Napisz do nas!

Dziękujemy za wiadomość!

Wkrótce ktoś skontaktuje się z Tobą, by odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące emplo!