Praca hybrydowa i zdalna – najlepszy przepis na szybszą i skuteczniejszą rekrutację?

W 2023 roku nadal rośnie liczba firm z różnych sektorów, które zauważają korzyści płynące z pracy zdalnej i hybrydowej. Co więcej – trend ten tak naprawdę wyznaczają pracownicy, którzy w znacznej większości preferują właśnie taki model pracy. Oferowanie takiej formy zatrudnienia pomaga nie tylko w zwiększeniu produktywności, ale również zwiększa możliwości w zakresie rekrutacji. Pracodawcy, którzy oferują pracę zdalną i hybrydową rekrutują dwa razy szybciej niż te, które wymagają od pracowników przebywania w biurze w pełnym wymiarze – wynika z raportu The Flex Index. Jakie są trendy rynkowe w tej kwestii i jak emplo może wesprzeć Twoją firmę w efektywnym zarządzaniu pracą zdalną i rekrutacją?

Trendy na rynku pracy w 2023 roku 

Praca zdalna i hybrydowa są odpowiedzią na zmieniające się warunki na rynku i oczekiwania pokolenia Millenials i Gen Z. Fakt, że praca nie jest już ograniczona do jednej lokalizacji, otwiera drzwi do globalnej puli talentów. Pracodawcy, którzy są w stanie zaoferować elastyczne warunki, mają dostęp do znacznie większej liczby kandydatów, co znacznie przyspiesza proces rekrutacyjny.

Funkcjonalności emplo wsparciem w pracy zdalnej

 • Platforma emplo została stworzona z myślą o nowoczesnym zarządzaniu zasobami ludzkimi. Jej funkcjonalności stworzone zostały z myślą o nowoczesnej organizacji pracy, które czynią pracę zdalną efektywną i skuteczną.

  Komunikacja

  Dzięki modułowi komunikacji w emplo, nie musisz martwić się o brak interakcji między pracownikami. Czaty, grupy dyskusyjne i tablice ogłoszeń ułatwiają komunikację i sprzyjają zespołowej atmosferze.

  Zarządzanie zadaniami

  Nieważne, czy Twój zespół jest w biurze czy na drugim końcu świata. Moduł zarządzania zadaniami w emplo pozwala na łatwe przypisywanie, śledzenie i ocenianie pracy w czasie rzeczywistym.

Onboarding i preboarding

Pierwsze dni w pracy zdalnej mogą być wyzwaniem. Dzięki emplo, proces onboardingu jest znacznie uproszczony. Nowi pracownicy otrzymują wszystkie niezbędne informacje i materiały w jednym miejscu, co znacząco skraca czas potrzebny na aklimatyzację. Zanim jednak do niego dojdzie, pojawia się miejsce na preboarding. Oznacza on czas między przyjęciem oferty zatrudnienia a pierwszym dniem pracy i jest to idealny moment, aby utwierdzić przyszłego pracownika w przekonaniu, że jego decyzja była słuszna. Preboarding może być czymś więcej niż wymianą maili z dokumentami. Stanowi świetną okazję, aby pokazać firmę od dobrej strony już na początku współpracy. Czy wymaga to ogromnych nakładów czasu i pieniędzy? Zdecydowanie nie. Warto sięgać po narzędzia HR-owe, pozwalające maksymalnie uprościć i zautomatyzować cały proces.

Dlaczego emplo?

 • Szybkość rekrutacji: Dzięki globalnej puli talentów i skutecznym narzędziom emplo, proces rekrutacji jest znacznie krótszy.
 • Efektywność: Analizy i raporty dostępne na platformie pozwalają na szybką ocenę efektywności zespołu, co jest kluczowe w zarządzaniu zdalnym.
 • Integracja zespołu: Funkcjonalności takie jak grupy dyskusyjne i tablice ogłoszeń sprzyjają budowaniu silnej kultury organizacyjnej, nawet jeśli zespół jest rozproszony geograficznie.

Praca zdalna i hybrydowa są nie tylko trendem, ale również przyszłością rynku pracy. Dzięki emplo, zarządzanie zespołem zdalnym staje się nie tylko możliwe, ale także efektywne i skuteczne. Jeżeli chcesz przyspieszyć rekrutację i zwiększyć efektywność swojego zespołu, emplo jest idealnym rozwiązaniem.

Oprócz tego, emplo daje możliwość dostosowania różnych modułów do indywidualnych potrzeb Twojej organizacji, co sprawia, że jest to platforma kompleksowa i elastyczna. Zacznij korzystać z emplo już dzisiaj i dołącz do grona firm, które efektywnie zarządzają swoimi zasobami ludzkimi na odległość.

Zarządzaj procesami z swojej firmie z emplo.  Zobacz, jak wspólnie możemy osiągnąć sukces.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *