Jak Grupa Pracuj zaangażowała pracowników w przeprowadzkę?

Przeprowadzka do nowego biura to złożony i czasochłonny proces. Warto go dobrze zaplanować – nie tylko od strony logistycznej, lecz także komunikacyjnej. Dzielenie się informacjami z pracownikami to jeden z elementów wpływających na sukces projektu – zapobiega pojawianiu się plotek i zmniejsza poczucie niepokoju związanego ze zmianą. Otwarcie się na głos pracowników może z kolei usprawnić proces, zwiększyć w nich poczucie wpływu i bardziej zintegrować z firmą.

Doskonale wie o tym Grupa Pracuj, która w grudniu 2016 roku zmieniała siedzibę biura, a już prawie rok wcześniej zaczęła angażować pracowników w rozmowy na temat kolejnych etapów prac związanych z przeprowadzką, wykorzystując do tego platformę internetową emplo.

Profil firmy

Grupa Pracuj to jedna z największych polskich firm i wiodący dostawca rozwiązań, które  wspomagają firmy w rekrutacji, utrzymaniu i rozwoju pracowników. Do Grupy należy m.in. platforma rekrutacyjna Pracuj.pl, system wspierający rekrutację – eRecruiter, a także emplo.

Jak to się zaczęło?

Na początku 2016 roku Grupa Pracuj miała gotowy harmonogram prac związanych z planowaną przeprowadzką do biurowca, który był w trakcie budowy. Opierając się na przygotowanym harmonogramie, opracowano także plan działań komunikacyjnych skierowanych do pracowników.

W lutym Grupa Pracuj założyła w emplo grupę o nazwie Nowe biuro, w której na bieżąco pojawiały się informacje o postępie prac na placu budowy oraz komunikaty związane z aranżacją wspólnej przestrzeni i przeprowadzką. Co ważne – w komunikację aktywnie angażowali się pracownicy, którzy dzieli się swoimi pomysłami oraz zadawali istotne dla siebie pytania.

Jeśli Ty też chcesz zaangażować pracowników w wewnętrzne procesy i zastanawiasz się, czy platforma emplo może Ci w tym pomóc, wypełnij krótki formularz.

Grupa Pracuj liczy się ze zdaniem swoich pracowników, dlatego każdy głos jest dla nas ważny. Zachęcamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa w życiu naszej organizacji, co pozytywnie wpływa na poziom zadowolenia z pracy oraz zaangażowanie.


W procesie przeprowadzki emplo umożliwiło nam bieżącą wymianę pomysłów i informacji, dzięki czemu sprawniej podejmowaliśmy ważne decyzje dotyczące m.in. wyglądu przestrzeni i udogodnień. Liczne ankiety, dyskusje i obserwacje pozwoliły nam poznać preferencje pracowników, aby każdy z nich mógł poczuć się nowym biurze komfortowo. Czasami komunikacja nie była łatwa, czasami musieliśmy wyjaśniać, dlaczego niektóre pomysły nie mogły zostać zrealizowane, ale dzięki emplo mogliśmy rozmawiać z pracownikami na bieżąco.


Warto angażować pracowników w życie organizacji, słuchać ich i podążać za nimi. Wierzę, że wkrótce stanie się to standardem w polskich firmach.

 

Alicja Janowska, Menedżer ds. Administracji, Grupa Pracuj

Przebieg komunikacji w grupie Nowe biuro

Sprawdź, jak możesz wykorzystać narzędzia platformy internetowej emplo, aby zwiększyć zaangażowanie pracowników>>

Dominika Bareja-Muzyczuk

Specjalista ds. content marketingu

Od kilku lat związana z marketingiem online. Zajmuje się m.in. koordynacją kampanii produktowych i content marketingowych oraz redakcją różnego rodzaju treści, m.in. na serwisy internetowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *