Organizujesz firmową imprezę? Skorzystaj z pomocy emplo

Organizacja firmowej imprezy bywa nie lada wyzwaniem. Musisz zadecydować, jakie atrakcje zapewnić pracownikom. Szef od tygodni mówi o spływie kajakowym, ale dział IT woli grać w bilard? A może świąteczne wyjście do restauracji? Zobacz, jak zorganizować imprezę firmową z emplo!

Kiedy okaże się, że wybrana przez Ciebie lokalizacja to strzał w dziesiątkę, problemem może być menu – „nie jem mięsa”, „nie lubię pizzy”. Hmm… czy wszyscy dostali zaproszenie? Ile miejsc zarezerwować? Nie martw się – emplo uchroni Cię przed organizacyjnym zawrotem głowy!

Postaw na demokratyczne wybory

Zdejmij z siebie brzemię odpowiedzialności i pozwól, aby to pracownicy zadecydowali, jak chcą spędzić wspólny czas. Pomoże Ci w tym ankieta emplo.

Jeśli masz kilka pomysłów na firmową imprezę, stwórz ankietę jednokrotnego wyboru i prześlij ją do pracowników, którzy zostaną zaproszeni na wydarzenie. Zaproponuj np. wyjście do restauracji lub klubu tanecznego, organizację ogniska, rajd rowerowy – w zależności od tego, którą aktywność zaznaczy najliczniejsza grupa osób, w ten sposób spędzicie czas. Jeśli wiesz, że wybieracie się do restauracji, zapytaj współpracowników o ulubiony rodzaj kuchni, (np. polska, włoska, azjatycka). Oczywiście możesz też zapytać o preferowany termin spotkania.

Jeśli nie masz pomysłów na firmową imprezę, możesz przesłać do pracowników ankietę z pytaniami otwartymi – sami zaproponują preferowane aktywności.

Określ, jaki jest czas na wypełnienie ankiety. Kiedy sprawdzisz podsumowanie wyników – automatycznie wygenerowane przez emplo, zaproś pracowników na imprezę, którą w dużej mierze zorganizowali sami.

Pamiętaj: zaangażowanie pracowników w planowanie takiego wydarzenia może dać im dużą satysfakcję. Poczują, że firma liczy się z ich zdaniem oraz że biorą udział w organizowaniu czegoś przyjemnego dla firmowej społeczności.

Serdecznie zapraszamy!

Boisz się, że zaproszenie nie dotrze do wszystkich pracowników? Nie wiesz, ile osób pojawi się na imprezie i ile miejsc zarezerwować? Spokojnie – skorzystaj z funkcjonalności Wydarzenia.

Za pomocą kilku kliknięć utwórz w emplo nowe wydarzenie – nazwij je, np. „Wyjazd integracyjny działu prawnego”, wyznacz datę i godzinę jego rozpoczęcia, wpisz lokalizację, która pokaże się na mapie. Możesz też dodać krótki opis, w którym zachęcisz pracowników do wzięcia udziału w imprezie i napiszesz, na jakie atrakcje mogą liczyć w czasie wspólnego wyjazdu.

Określ, do których pracowników ma zostać wysłane zaproszenie. emplo pomoże Ci wygenerować listę osób w zależności od tego, czy impreza jest np. ogólnofirmowa czy organizujesz ją dla wybranego regionu, a może działu.

W emplo i skrzynce mailowej wybranych pracowników wyświetli się powiadomienie, w którym odpowiednie osoby zostaną poproszone o potwierdzenie udziału w wydarzeniu.

Określ, do kiedy pracownicy mogą potwierdzać swoją obecność. Po tym czasie pobierz listę osób, które chcą wziąć udział w imprezie – emplo pomoże Ci także z łatwością zarządzać listą rezerwową. Zarezerwuj odpowiednią liczbę miejsc i… bawcie się dobrze!

Pamiętaj: w razie potrzeby możesz też skorzystać z narzędzia Wnioski – za ich pomocą pracownicy mogą zgłosić, że potrzebują transportu lub noclegu.

Ale była zabawa!

Wszystko się udało? Możesz odetchnąć z ulgą! Nie pozostaje nic innego niż podsumowanie imprezy. Utwórz w emplo Grupę, do której zaprosisz uczestników wydarzenia. Podziękuj im za udział i wgraj zdjęcia z zabawy. Pracownicy także będą mogli podzielić się swoimi zdjęciami.

Jeśli organizowaliście imprezę kostiumową, możesz przedłużyć zabawę w emplo i ogłosić konkurs na najlepsze przebranie. Poproś pracowników o przesyłanie swoich zdjęć w kostiumach. Za pomocą przycisku „Lubię to” pracownicy zagłosują na najlepsze ich zdaniem przebranie. Zwycięzcy na pewno ucieszą się z drobnych upominków. To kolejny dobry sposób na zintegrowanie ze sobą pracowników – i oczywiście z firmą!

Zapoznawaj się też z komentarzami pod postem podsumowującym imprezę – sprawdź, czy została zaliczona do tych udanych. Możesz też zapytać pracowników o ich wrażenia w anonimowej ankiecie – dowiedz się, co im się podobało i czy sugerują jakieś zmiany na przyszłość.

Czy wiesz, że…

Jedna z klientek emplo już w pierwszym miesiącu korzystania z
platformy zorganizowała dla kilkudziesięciu osób firmową wigilię, po
której pracownicy przenosili się do klubu.

Jak ten proces wyglądał wcześniej?

Gdy wcześniej organizowałam taką wigilię, biegałam z pytaniem
„Będziesz, nie będziesz, może będziesz?”. Dostawałam odpowiedź lub nie,
znowu musiałam dopytać, spisywałam listę osób na kartce.

Jak ten proces wyglądał z emplo?

W emplo utworzyłam wydarzenie. Pracownicy dostawali alert z
przypomnieniem, aby potwierdzili swoją obecność. Pobrałam w odpowiednim
czasie listę osób i niczym się nie przejmowałam.

Chcesz usprawnić organizację firmowych wydarzeń? Chcesz skorzystać z emplo? Sprawdź, jak możesz wykorzystać naszą platformę w Twojej firmie – poznaj moduły z obszaru komunikacji! 

Dominika Bareja-Muzyczuk

Specjalista ds. content marketingu

Od kilku lat związana z marketingiem online. Zajmuje się m.in. koordynacją kampanii produktowych i content marketingowych oraz redakcją różnego rodzaju treści, m.in. na serwisy internetowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *